144 Hz ekran ve OIS kamera! iQOO Neo 9 Pro performans testinde

Uzunca bir süredir gündemi meşgul eden iQOO Neo 9 için geri sayım başladı. Daha önce teknik özellikleri tasarımı ve tanıtım tarihi sızdırılan seri için bilinmeyen çok az detay kaldı. Son olarak serinin üst düzey teknik özelliklere sahip Pro modeli performans testlerinde ortaya çıktı. Peki iQOO Neo 9 Pro kullanıcılara neler sunacak?

iQOO Neo 9 Pro Geekbench puanı

iQOO Neo 9 Pro V2339A model numaralarıyla Geekbench veri tabanında ortaya çıktı. Akıllı telefon yapılan tek çekirdekli testlerden 2 bin 262, çok çekirdekli testlerden ise 7 bin 657 puan almayı başardı. Böylelikle cihazın bazı teknik özellikleri de doğrulanmış oldu.

Geekbench veri tabanına bakınca akıllı telefonun MediaTek Dimensity 9300’dan güç alacağını söylemek mümkün. 4 nm mimariyle üretilen yonga seti; 1x 3.25 GHz ARM Cortex-X4, 3x 2.85 GHz ARM Cortex-X4 ve 4x 2.0 GHz ARM Cortex-A720 çekirdeklerine ek olarak Immortalis-G720 MC12 grafik birimine ev sahipliği yapıyor.

Performans testlerinde karşımıza çıkan bir diğer detay ürünlerdeki RAM miktarı. Buna göre telefonda 16 GB RAM kullanılacak. Tabii burada daha fazla RAM (24 GB’a kadar) ve bellek opsiyonlarının olma ihtimalini de akıllardan çıkarmamak gerekiyor. Son olarak cihazın Android 14 çalıştıracağını belirtelim.

Vivo‘nun Marka ve Ürün Stratejisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jia Jingdong tarafından yapılan son açıklamaya göre iQOO Neo 9 ve Neo 9 Pro, 144 Hz yenileme hızı sunan bir OLED panele sahip olacak. Bunun yanı sıra 1,5K çözünürlük sunan 6,78 inçlik Visionox OLED bir panelle kullanıcıların karşısına çıkacak. Gelişmiş görüntüleme ve oyun deneyimi için iQOO Q1 çipine de ev sahipliği yapan cihazlarda 120W hızlarında şarj olabilen 5.160 mAh batarya yer alacak.

Neo 9’da OIS destekli 50 Megapiksel Sony IMX920 ana ve 50 Megapiksel Samsung JN1 ultra geniş açılı bir lens karşımıza çıkacak. Öte yandan ön tarafta 16 Megapiksellik bir selfie kamerasına sahip olduğunu belirtelim. Son olarak iQOO Neo 9 serisinin 27 Aralık‘ta tanıtılacağını söyleyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x