AK Parti Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer, CHP’lilere karanfil dağıttı

Cumhur İttifakı’nın adayı Sümer, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim için çalışmalarını sürdürüyor. İlçede Emek, Karşıyaka, Yeni Mahalle, Yeni Emek, Kütükçü, Gündoğdu, Kuzeyyaka ve Fevzi Çakmak mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Sümer, mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi ve göreve geldiği takdirde hayata geçireceği projeler hakkında bilgi verdi.

Sümer, ilçede esnaf ziyareti sırasında CHP’nin seçim ofisini de girerek, içeridekilere karanfil dağıttı.

“KARDEŞLİK HUKUKUNUN İŞLEDİĞİ BİR KAMPANYA DÖNEMİ OLSUN”

Partililerle selamlaşan Sümer, “Kampanya dediğin böyle olacak. Kavgasız, gürültüsüz, dostluk ve kardeşlik içinde yürütülmeli. Kardeşlik hukukunun işlediği bir kampanya dönemi olsun.” dedi.

AK Parti teşkilatları olarak önceliklerinin hiç bir zaman siyaset olmadığını, şehre, vatana hizmet etmek olduğunu belirten Sümer, “23 yıldır hiç yenilmemiş bir teşkilat var karşınızda. Onların da gayesi bu topluma, millete hizmet etmek.” ifadesini kullandı.

SÜMER: TÜRKİYE YÜZYILI, KEPEZ’İN YÜZYILI OLACAK

Dokuma’da mahalle buluşmasına katılan Cumhur İttifakı Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer, “Biz, gece gündüz demeden çalışır, her yeni dönemde Kepez’imizi, Antalya’mızı ve ülkemizi daha ileriye taşımanın yollarını ararız. Büyük hedeflerimiz var; yeni yüzyılda, büyük adımlarla büyük işler başarmak, Türkiye Yüzyılı, Kepez’in Yüzyılı olacak”dedi.
Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer, bir dizi esnaf ziyaretinin ardından Dokuma’da düzenlenen mahalle buluşmasında vatandaşlarla bir araya geldi. Sümer, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Mehmet Çivik, MHP Kepez İlçe Başkanı Servet Ersoy, AK Parti Kadın Kolları Kepez İlçe Başkanı İlknur Kurt, AK Parti Gençlik Kolları Kepez İlçe Başkanı Eyüp Akbalık ve Ülkü Ocakları Kepez ilçe Başkanı Oğuzhan Dinçer eşlik etti.
Rıza Sümer, konuşmasına AK Parti’nin siyaset anlayışının millete hizmet etmek, eser üretmek ve şehirleri kalkındırmak üzerine kurulu olduğunu söyleyerek başladı. Sümer, “Biz, gece gündüz demeden çalışır, her yeni dönemde Kepez’imizi, Antalya’mızı ve ülkemizi daha ileriye taşımanın yollarını ararız. Büyük hedeflerimiz var; yeni yüzyılda, büyük adımlarla büyük işler başarmak. Türkiye Yüzyılı, Kepez’in Yüzyılı olacak” diye konuştu.

“KEPEZ BİZİM EVİMİZ”

Cumhuriyetin 100. yılında sunacakları hizmetleri sıralayan Rıza Sümer, sosyal belediyecilik çerçevesinde yapılacak çalışmaları vatandaşlarla paylaştı.

Sümer, “Sosyal belediyecilik anlayışımızı daha da ileriye taşıyarak, herkesin belediye hizmetlerinden her anlamda çok daha fazla istifade edebileceği bir yaklaşımla hizmet edeceğiz. Mahallelerimizi daha donanımlı hale getirecek, sağlam ve çevreci yapıların inşası için çalışacağız. Hakan Başkanımız, 15 yılda Kepezimizi ve mahallelerimizi adeta çiçek gibi yaptı. Şimdi bize düşen o çiçekleri çoğaltmak, daha da yeşillendirmek. Vatandaşın hakkını yedirmeyecek, demokrasiden ve insan haklarından asla ödün vermeyeceğiz. Yarınlarımızı birlikte inşa edeceğiz, çünkü biz büyük bir aileyiz ve Kepez bizim evimiz” dedi.

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ÖĞRENCİLERİYİZ”

Hizmet verme ve eser inşasında AK Parti belediyeciliğine dikkat çeken Sümer, partisinin görev anlayışının çalışmaktan geçtiğini dile getirdi. Sümer, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Hakan Tütüncü de olsa, Rıza Sümer de olsa AK Parti çatısı altında ise çok çalışmak zorundadır. Çünkü Türkiye Yüzyılı hedeflerimiz ve AK Parti Seçim Beyannamemiz bizim yol haritamızdır, yol göstericimiz de Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır. Siz hiç “Recep Tayyip Erdoğan çalışmıyor” diyen duydunuz mu? Bizler, Türkiye’yi eser ve hizmet siyaseti ile tanıştıran Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrencileriyiz. Bir de muhalefete bakın, destek veren pişman oluyor. Vatandaşımızın oyları maalesef boşa gidiyor. 5 yıl kayboluyor. Mevcutla yetinmeyen, asla geri adım atmayan, sürekli ileriye bakan bir anlayışla, Kepezimizi yarınlara hazırlayacağız. Bunu birlik ve beraberlik içinde Cumhur İttifakımızla birlikte yapacağız”.

“YENİ PROJELER”

Her dönemin yeni ihtiyaçları ve beklentileri beraberinde getirdiğini ifade eden Sümer, “Yeni bir vizyon ortaya koyduğumuzda, yeni bir hedef açıkladığımızda, eskiden yapamadığımız için değil şehrimizin ihtiyaçları ve beklentileri arttığı için ortaya koyarız. Bizler bugün şehirlerimizi, ilçelerimizi nasıl dünya standartlarının üzerinde, sosyal refahın hakim olduğu bölgeler yaparız onun derdindeyiz. Kepez’de çoğu problem aşıldı, büyük hedefler ve projeler gerçekleştirildi. Yeter mi? Yetmez. Daha fazla hizmet, daha fazla eser vatandaşlarımızla buluşacak. Çünkü bu millet bunu hak ediyor” dedi.

“HİMET ELEŞTİRİSİ”

AK Parti Antalya İl Başkanlığı döneminde de kente sunulan birçok hizmette imzası olan Rıza Sümer, Cumhur ittifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü ile birlikte güçlerini birleştirip daha büyük görevleri Kepez ilçesinde gerçekleştireceklerinden bahsetti.
Sümer, şu ifadelere yer verdi: “Hakan Başkanımızı hizmetlerle dolu heybesiyle Büyükşehir Belediyesine uğurlayacağız. Peki Hakan Tütüncü Büyükşehir’e gidince Kepez’i unutacak mı? Tabii ki hayır. El ele vereceğiz. Büyükşehir Belediyesi desteğiyle ilçemize daha büyük hizmetler yapacağız. Şu an Büyükşehir Belediyesinin Kepez’e bir faydası var mı? Zaten Belediyenin kendine faydası yok. Bizler teşkilatlarımızla birlikte şehrimize, ilçemize olan sevdamızı çalışarak gösteriyoruz. Daha da göstereceğiz. Birkaç gün içinde proje ve vaatlerimizi sizlere açıklayacağız. İnşallah 1 Nisan itibariyle sizlerin güçlü desteği ile Hakan Kardeşimden devralacağımız bayrağı Kepez’imizde daha ileriye taşıyacağız.”

“YEŞİL KEPEZ”

Kepez’i Türkiye’nin örnek gösterilen ilçelerinden biri olma yolunda çalışmalarına devam edeceklerinin altını çizen Sümer, Geçmişimizle övünürüz ama yerimizde sayamayız. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan yeşil alanların artırılmasına ve ilçemizin Akıllı şehircilik uygulamalarına entegresine kadar her alanda yeni adımlar atacağız. Çocuklarımız için eğitim ve spor alanlarında yeni imkanlar sunarak onların en iyi şekilde gelişimlerini sağlayacak ortamları oluşturacağız. Yeşil Kepez vizyonumuzla, her köşesini ağaçlandırarak, parklar ve yeşil alanlar oluşturarak ilçemizi daha yaşanabilir kılacağız. Afetlere karşı hazırlıklı olmak, her birimizin güvenliğini sağlamak adına dayanıklı altyapı projelerine öncelik vereceğiz. Şunu unutmamalıyız ki, daha yapacak çok işimiz var. Sizlerin desteğiyle, Kepez’imizi Türkiye’nin örnek gösterilen ilçelerinden biri yapma yolunda ilerleyeceğiz. Birçok partinin mitingine eşdeğer bir buluşma oldu”ifadelerine yer verdi.

Sümer, program sonunda AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ve Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü ile birlikte karanfil dağıttı.

RIZA SÜMER KİMDİR?

2 Eylül 1973 doğumlu olan Rıza Sümer, Antalya’da ilk ve ortaöğrenimini tamamladıktan sonra 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2000 yılından bu yana Antalya Barosu’na kayıtlı serbest avukatlık yapmaktadır. Siyasi kariyerine lise döneminde Refah Partisi Gençlik Kolları’yla başlayan Sümer, AK Parti’nin kuruluşuyla birlikte 2001 yılında siyasi hayatına adım atmıştır.

AK Parti’de Muratpaşa Teşkilatında görev alan Rıza Sümer, çeşitli dönemlerde Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı, İl Yönetim Kurulu üyeliği, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulunmuştur. 2015 yılında gerçekleşen Antalya İl Olağan Kongresi’nde AK Parti Antalya İl Başkanlığı görevine seçilmiştir.

Antalya İmam Hatip Lisesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Antalya Ahlak ve Kültür Çevre Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) üyeliği gibi sosyal sorumluluk projelerinde de aktif rol üstlenen Sümer, evli ve dört çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x