DESA kuracağı yeni şirket ile köylü kadınların el emeği ürünlerini C-Art markasıyla lüks pazara satacak

DESA Deri tarafında KAP’a yapılan açıklamada İstanbul Küçükçekmece’de kurulacak “Celentano Artisans Tekstil ve Deri Sanayi Limited Şirketi’nin sermayesi 1 milyon TL olacak.

Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bu yeni girişim, uluslararası pazarlarda lüks tüketim segmentine mensup markalar ile “fair trade” sertifikalı iş anlaşmalarının nicelik ve hacmini artırmaya yönelik stratejik çalışmalarımızın bir parçasını oluşturmaktadır.”

MARKA ADI C-ART OLACAK

“Celentano Artisans, C-Art marka adı altında sosyal sürdürülebilirlik prensipleri doğrultusunda faaliyet göstererek, köylerde yaşayan kadınlara ekonomik özgürlük sağlamayı ve bağımsız bireyler haline gelmelerini hedeflemektedir.”

KÖYLERDE YAŞAYAN KADINLARA GELİR SAĞLAYACAK

“C-Art, Türk deri mamul işleme sektöründe kalifiye eğitimle desteklenen ilk etapta 100’den fazla kadına gelir kaynağı sunacaktır. Bu kadınlar, geleneksel zanaat becerilerini kullanıp doğal malzemeleri işleyerek özgün parçalara dönüştüreceklerdir.”

EL EMEĞİ ÜRÜNLER DÜNYACA ÜNLÜ MARKALARA SUNULACAK

“C-Art çanta ve aksesuarları, el emeğiyle üretilen benzersiz ürünler olarak dünyaca ünlü markalara sunulacaktır. Bu yeni girişimimiz, kadınların ekonomik bağımsızlıklarını kazanmalarına destek olmanın yanı sıra, bölgesel refahın artırılmasına ve ailelere maddi katkıda bulunmalarına olanak tanıyarak toplumsal etki yaratma amacını taşımaktadır.”

WORLD FAIR TRADE’E ÜYE OLACAK

“Ayrıca, bu olumlu etkiyi daha da genişletmek ve bu girişimimizi uluslararası tanınmış organizasyonlar nezdinde belgelemek amacıyla World Fair Trade Organization üyeliği hususunda çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız.”

DESA ÜNLÜ MODACIYI TRANSFER ETTİ

DESA KAP’a yaptığı ikinci bir açıklamada ise DESA ve 1972 DESA markalarının Sonbahar/Kış 24-25 – İlkbahar/Yaz 24- 25 koleksiyonlarında kreatif direktör olarak Ivana Omazic ile sözleşme imzaladığını duyuırdu.

Açıklamada “Ivana Omazic, Prada, Miu Miu, Maison Martin Margiela, Celine, Jil Sander, MCM, Stone Island, Romeo Gigli ve IO gibi dünyaca ünlü lüks markalarda designer ve creative director olarak önemli deneyime sahiptir. Şirketimiz, moda tutkunlarına Ivana Omazic’in liderliğindeki yenilikçi ve çekici koleksiyonlar sunmaya devam edecektir” denildi.

1973 yılında Hırvatistan’da doğan Ivana Omazic, genç yaşında uluslararası alanda en tanınmış yaratıcılar arasına girmeyi başardı. Omazic 18 yaşında İtalya’da Istituto Europeo di Design’da eğitim aldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x