Dünya bu skandalla çalkalanıyor: Ne yaptın Beyaz Saray

ABD Başkanı Joe Biden’ın Gazze’de soykırıma imza atan İsrail’e destek vermek için düzenlediği ziyaret büyük bir skandala sahne oldu. Beyaz Saray Biden’ın İsrail’de ABD özel kuvvetleriyle buluştuğu anlara ilişkin bir fotoğraf paylaştı. Beyaz Saray’ın yayımladığı ve binlerce beğeni ve yorum alan fotoğrafta ABD askerlerinin yüzü ve kimlikleri açıkça görülebiliyor.

BEYAZ SARAY ABD ASKERLERİNİ DEŞİFRE ETTİ

Hamas’ın elinde tuttuğu İsrailli rehineleri bulup kurtarmak için görevlendirilen ABD’li elit askerin kimliklerini paylaştığı fotoğrafta Biden’ın terörle mücadele ekibinden bir askerin elini sıktığı görülüyor. Biden’ın elini sıktığı askerin yanı sıra diğer üç Delta Force savaşçısının yüzleri de fotoğrafta açıkça görülüyor.

BİR SAAT YAYINDA KALDI

Beyaz Saray’ın Savunma Bakanlığı’nın kurallarını ihlal ettiği fotoğraf ABD’de büyük bir skandala yol açtı. Beyaz Saray, “Başkan Biden, İsrail’de ilk müdahale ekipleriyle bir araya gelerek onlara cesaretlerinden ve Hamas’ın terörist saldırılarına yanıt olarak yaptıkları çalışmalardan dolayı tebrik etti.” açıklamasının yer aldığı paylaşımı tam bir saat sonra sildi.

BEYAZ SARAY’DAN İFŞA ÖZRÜ

Fotoğrafı silen Beyaz Saray, özel kuvvet görevlilerinin yüzlerinin yüzlerini gösterme hatasından dolayı özür diledi ve fotoğrafı kaldırdığını açıkladı. Bir Beyaz Saray Sözcüsü Daily Mail’e yaptığı açıklamada “Bu dikkatimizi çeker çekmez fotoğrafı hemen sildik. Hatamızdan ve yol açmış olabileceği sorunlardan dolayı üzgünüz.” İfadelerini kullandı.

Cumhuriyetçiler Beyaz Saray’ın hatasını ağır bir dille eleştirdi ve bunun “büyük bir beceriksizlik” olduğunu vurguladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x