Kripto Fenomeni: İşte Lambo Hayalinizi Gerçekleştirecek 5 Altcoin!

Egzotik Lamborghini otomobilinin kısaltması olan Lambo, kripto konuşmalarında kullanılan favori bir terim haline geldi. Piyasa oyuncuları, kripto yatırımından zengin olma heyecanını ifade etmek için kullanıyor. Kripto YouTuber’ı Lark Davis, yatırımcıların Lambo hayallerini gerçekleştirme potansiyeli olan beş altcoin seçti.

İlk sıradaki altcoin: Jupiter (JUP)

Jupiter (JUP) listedeki ilk altcoin. JUP, Solana tabanlı merkezsiz borsa (DEX) toplayıcısı Jupiter’in yerel tokeni. DEX, kullanıcıların Solana ağı içinde tokenları düşük kayma ve işlem ücretleriyle en uygun fiyatlarla takas etmelerine olanak tanıyor. Jupiter 2021’de piyasaya sürülmesine rağmen, DEX’in arkasındaki ekip 31 Ocak 2024’te yerel tokenını piyasaya sürdü. Altcoin, piyasaya adım attıktan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2 dolara yükseldi. Ancak, daha sonra ciddi irtifa kaybı yaşadı. Token, şu anda 0,9802 dolardan işlem görüyor.

Listede Oasis Network (ROSE) de var

Oasis Network ekibi, projeye 2020 yılında hayat verdi. Proje, ölçeklenebilirlik ve gizlilik için inşa edilmiş bir Layer-1 Blockchain. Davis, ROSE’u yatırımcıların Lambo rüyasını gerçekleştirecek ikinci altcoin olarak vurguluyor. ROSE, yazı sırasında 0,1043 dolardan işlem görüyordu. Altcoin, günlük grafiğinde %8 düşüş görürken, haftalık grafiğinde %4 artış kaydetti.

Analistin bir sonraki seçimi olan altcoin: Fantom (FTM)

Layer-1 Blockchain olan Fantom (FTM) 2018’de piyasaya girdi. Fantom, kendi ısmarlama konsensüs algoritmasını kullanarak geliştiricilere merkezi olmayan finans (DeFi) hizmetleri sunan bir Directed Acyclic Graph (DAG) akıllı sözleşme platformudur. Token, yazı sırasında 0,697 dolardan el değiştiriyordu. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere FTM, 28 Ekim 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Altcoin, bu tarihe 3,46 dolara ulaştı. Mevcut durumda zirvesinden yaklaşık %80 aşağıda duruyor.

DeFi alanından farklı bir seçim: Aerodrome Finance (AERO)

Listedeki dördünüz altcoin Aerodrome Finance. Protokol, Coinbase’in Blockchain ağı Base üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan (DeFi) bir borsa. Ağustos 2023’te piyasaya sürülen Aerodrome, kullanıcı dostu bir arayüz ve sofistike bir likidite teşvik motorunu birleştirerek Base Blockchain için merkezi likidite merkezi olmayı hedefliyor. 2024 Nisan’da 2,31 dolar ATH’ye yükseldi. Ancak altcoin fiyatı o zamanda beri düştü. AERO, yazı sırasında 0,98 dolardan işlem görüyordu. Dolayısıyla zirvesinden yaklaşık %58 uzaklaşmış durumda.

Son sıradaki altcoin: Subsquid (SQD)

Bu arada, Lark Davis‘e göre, Web3 için özel olarak tasarlanmış bir Blockchain indeksleme hizmeti olan Subsquid, Blockchain’in Google’ı olabilir. Proje, geliştiriciler için hızlı ve uygun maliyetli veri kaynağını kolaylaştıran bir web3 uygulaması. SQD, 17 Mayıs 2024’te KuCoin, MEXC Global, CoinList, Bybit ve Gate.io dahil olmak üzere birden fazla borsada listelendi. Yazı sırasında SQD son 24 saatte %4,12 kayıpla 0,1615 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte gün içindeki kırmızı piyasada 0,192 dolara kadar yükselmeyi başardı. Altcoin 31 milyon dolarlık piyasa değeriyle oldukça küçük çaplı bit proje.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x