Speedtest, üçüncü çeyreğin en hızlı mobil operatörünü açıkladı

Hız testi platformu Speedtest, kullanıcıların yaptığı hız testlerine göre operatörleri karşılaştırmaya devam ediyor. Üçüncü çeyrekte (Temmuz-Eylül 2023) mobil veri ile yapılan testlerin sonuçları açıklandı. En hızlı mobil operatörler belli oldu.

En yüksek ortalama indirme hızı Turkcell’de

İndirme hızında Turkcell, rakiplerinden açık ara en yüksek indirme hızını sunan mobil operatör oldu. Turkcell kullanıcıları ortalama 57,60 Mbps indirme hızı elde ederken, Türk Telekom 28,56 Mbps ile ikinci, Vodafone 19,58 Mbps ile üçüncü oldu.

En düşük Ping değeri Türk Telekom’da

Gecikme (Ping) testinde Türk Telekom 41 ms ile en iyi değeri sunarken, Turkcell 44 ms, Vodafone 47 ms gecikme değerleri sundu.

Tutarlılıkta Vodafone sonuncu

Speedtest’in Consistency (Tutarlık) adını verdiği değer, kullanıcıların ne kadarının en az 5 Mbps download ve 1 Mbps upload hızı elde ettiğini gösteriyor. Turkcell kullanıcılarının yüzde 90,8’i bu iki değerin üzerinde hızlar elde etti. Türk Telekom’un Consistency oranı yüzde 84,8, Vodafone’un 82,9 olarak açıklandı.

Cihaz bazında baktığımızda ise Apple cihazlarının 2023’ün 3. çeyreğinde 45,05 Mbps ile Türkiye’deki en yüksek ortalama indirme hızına sahip olduğunu gördük.

Şehir bazında en yüksek indirme hızı İstanbul’da elde edildi. Sonrasında sırasıyla Adana, İzmir, Ankara ve Bursa takip etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x