Trabzonspor Başkanı Doğan’a 45 gün ceza

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Süper Lig’in 15. haftasında oynanan maçlardaki ihlaller nedeniyle kulüpler ve idarecilerine çeşitli cezalar uyguladı.

TFF’den yapılan açıklamaya göre kurul, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan’a 45 günlük hak mahrumiyetinin yanı sıra 210 bin lira, Fenerbahçe Kulübü yöneticisi Burak Çağlan Kızılhan’a ise yaptığı açıklamalar gerekçesiyle 400 bin lira para cezası verdi.

Kurul, Fenerbahçe’ye 712 bin, Trabzonspor’a 680 bin, Beşiktaş’a 168 bin, Konyaspor’a 112 bin, VavaCars Fatih Karagümrük’e 31 bin 500 lira para cezası verilmesine hükmetti.

Açıklamada, Başakşehirli futbolcu Jerome Opoku’ya hakeme yönelik hakareti gerekçesiyle ikinci sarı karttan gördüğü kırmızı karta ek olarak 3 resmi maçtan men ve 39 bin lira para cezası verildiği duyuruldu. Antalyasporlu futbolcu Erdal Rakip ise 2 resmi müsabakadan men edildi.

Gaziantep FK, Trabzonspor, Beşiktaş, Fenerbahçe taraftarlarından bazılarının elektronik bilet kapsamındaki kartları bir sonraki maç için bloke edildi. (SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x