Witcher 4 için heyecanlandıran gelişme duyuruldu!

CD Projekt Red, bundan 1,5 yıl kadar önce, 2022 yılının Mart ayında Witcher serisi için yeni bir efsanenin başlayacağını duyurmuştu. Ancak duyurulduğu günden beri şirket, yoğunlukla Cyberpunk 2077 ve onun DLC’si üzerine çalışıyordu. Şimdi, Witcher 4 için sevindirici haber geldi.

Witcher 4 geliştirme ekibi 200 kişiyi aştı

Cyberpunk 2077’nin Gamescom 2023’te fragmanı paylaşılan ve 26 Eylül’de piyasaya sürülecek olan DLC’si Phantom City’i geliştiren 200’ü aşkın kadar geliştirici, o projenin tamamlanmasıyla birlikte artık Witcher 4’ün geliştirme sürecine dahil durumdalar.

CD Projekt CEO’su Adam Kiciński, The Witcher serisinin uzun zamandır beklenen Polaris kod adlı yeni oyununun geliştirme ekibinin yaklaşık 260 geliştiriciye ulaştığını açıkladı. CD Projekt ekibinin büyük bir kısmı şu anda Cyberpunk 2077’nin Phantom Liberty DLC’si üzerinde çalışıyor olsa da Kiciński bu geliştiricilerin birçoğunun eninde sonunda Witcher ekibine katılacağını belirtiyor.

CD Projekt yeni bir The Witcher oyunu fikrini ilk olarak 2020 yılında Cyberpunk 2077’nin kötü sonuçlanan lansmanı öncesinde ortaya atmış ve o dönemde bunun The Witcher 4 olarak anılmayacağını olmayacağını belirtmişti.

CD Projekt, popüler fantezi serisine yeni bir ana giriş yapılmasının yanı sıra, seriye çok oyunculu bir yan oyun da eklemeyi planlıyorlardı ancak şirket içinde yaşanan ve basına duyurulmayan birkaç ‘hayal kırıklığına’ sebep olacak bir olay yüzünden iptal edildiği bildiriliyor.

The Witcher serisinin hayranları, bir sonraki ana oyun üzerindeki çalışmaların ciddi bir şekilde devam ettiğini duymaktan kesinlikle memnun olacak olsa da, Polonyalı yayıncıdaki her geliştirici Polaris ekibine katılma şansına sahip olmayacak.

Bu yılın başlarında CD Projekt Red’den, 2024 yılının ilk çeyreğine kadar 100 kişinin işten çıkarılmasını bekleniyordu. Şirketin ekibinin %9’unu temsil eden bu işten çıkarma, oyunların geliştirilmesini kötü etkileyen bir başka süreç oldu.

Muhtemelen aynı God of War 2018 gibi seriye yeniden başlanılacak olan oyuna sonuç olarak Witcher 4 denmeyecek. Direkt olarak ‘The Witcher’ adıyla seri yeniden piyasaya sürülecek. Geliştirme ekibinin sayısının artması tabii ki de oyunun geliştirme sürecini hızlandıracak ancak yine de yakın zamanda bir şey beklemeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x